Стоїш , оточена тополями,

У спеку , сніг і буревій,

Моя ти школо-трудівнице,

Мій світ дитинства і великих мрій...

У кожної людини є своя маленька Батьківщина - це те місце ,в якому ти народився і живеш. Село Кавуни розташоване на півдні України в північній частині Миколаївської області і входить до складу Арбузинського району. Розташоване село на відстані 4 км на захід від районного центру і засноване в 1910 році. Щодо дивної назви села ходить багато легенд, а одна з них така: коли село не було забудоване , а навкруги були поля , на яких дуже добре родили кавуни, то люди, проїжджаючи мимо, із захопленням та здивуванням вигукували: «Кавуни!» Це і стало основою для створення назви селища.

Історія заселення села повністю пов’язана з історією будівництва Південної залізниці. Кавунівська залізнична станція була остаточно збудована на Південній залізниці у 1865 році . Під час війни залізниця використовувалась для перевезень різних військових вантажів. Коли була збудована залізниця, люди, які працювали на ній, почали будувати поруч собі житло, збільшуючи таким чином розміри села, і незабаром з’явилася вулиця Привокзальна, а потім за нею вулиця Мічуріна та інші.

Площа села Кавуни - 92га, 398 дворів, населення 1002 чоловіка. В різні часи люди з сіл Любоіванівка, Садове, Новомихайлівка, Виноградний Яр, Зелена Поляна переселялися на Кавуни в пошуках кращої долі,тому що Кавуни – це великий промисловий центр.

У 1949 році діти села Кавуни ходили до школи за 4 км. в Арбузинську початкову школу № 4. У 1950 році постало питання про відкриття у селі школи , і в 1951 році відкрили початкову школу на території МТС.

В одному з будинків виділили одну кімнату і коридорчик. Були класи-комплекти І-ІІІ та ІІ-IV. Всього учнів було 29. Заняття проходило в дві зміни. І хоча відчувалися труднощі з підручниками , зошитами, іншим приладдям , учні школи охоче йшли до своєї школи, добре оволодівали математикою, читанням, навчалися каліграфічно писати. Першими вчителями у школі були Дроздова Надія Василівна , Пишеніна Галина Лаврентіївна, Красова Тамара Григорівна. Це були шановані в селі люди. До них тягнулася не тільки малеча, а й дорослі.

/Files/images/Изображение 142.jpg

Знімок перших учнів початкової школи.1951 рік.

На фото: другий ряд четверта зліва Красова Тамара Григорівна,

третій ряд четверта справа Дроздова Надія Василівна.

Зараз Галина Лаврентіївна Пишеніна (тепер Рожкова) знаходиться на заслуженому відпочинку , має 4 онуків та 2 правнуків, яким дарує тепло своєї душі, проживає в селі Кавуни. Тамара Григорівна Красова (тепер Мороз) після завершення своє трудової діяльності переїхала на постійне місце проживання до Миколаєва , допомагає донці виховувати 2 чудових доньок. Дроздова Надія Василівна до останніх своїх днів проживала в рідних Кавунах.

У 1954 році життя поступово нормалізовувалося , збільшувалась кількість мешканців села , разом з тим збільшилась і кількість дітей шкільного віку. Приміщення школи виявилося замалим , тому постало питання про додатковий клас . На цій же території (МТС) школі виділили друге приміщення: тепер це було два класи і коридор (приміщення було в аварійному стані). Учнів було більше сорока. Залишився один клас-комплект І і ІІІ, а ІІ і IV класи працювали окремо. Дітей навчали троє вчителів – Дроздова Надія Василівна, Красова Тамара Григорівна і Пишеніна Галина Лаврентівна.

У 1961 році школі виділили приміщення на територію підприємства «Ефіролія». В той час у школі вже навчалося 68 учнів, учительський колектив теж збільшувався. Класи були окремі.Це вже була справжня початкова школа.

До колективу вчителів приєдналася Колюх Надія Тимофіївна (пізніше Пинтій), яка працювала в Кавунівській школі більше 30 років. В Кавунах зустріла своє кохання,одружилася , разом з чоловіком виховала двох синів та десятки учнів. І сьогодні Надія Тимофіївна не бачить свого життя без школи , вона бажаний гість в педагогічному колективі.

/Files/images/Изображение 143.jpg

На знімку 3 клас Кавунівської початкової школи:

1 ряд зліва направо : 2 – Пишеніна Галина Лаврентіївна,

3 – Колюх Надія Тимофіївна (1963/1964 навчальний рік).

В 60-70-ті роки ХХ століття село перетворювалося в промислове селище. З’явилися такі підприємства як «Хлібна база № 76», Арбузинський комбікормовий завод, паливний склад, «Сільгоспхімія»,структурні підрозділи Одеської залізниці. Збільшилась кількість мешканців села. Початкова школа не могла надати базової освіти , тому постало питання про будівництво нової школи , яка б могла прийняти до 150 - дітей.

/Files/images/Изображение 145.jpgНа знімку 8 клас 1 вересня 1972 року

Новий корпус школи було збудовано в 1971 році ( будівництво тривало 10 років: з 1960 по 1971 роки) з обсягом прийому школою 180 учнів. Всі жителі села були раді новій школі, яку відкрили першого вересня 1971 року. Першим директором школи був призначений Лихіцький Іван Михайлович. Під його керівництвом у школі працювало 16 вчителів, які навчали 108 учнів. Почали прцювати групи продовженого дня , в яких здійснювався навчально-виховний процес з учнями 1-8 класів, працювало 6 гуртків та спортивні секції, заняття яких проходило в чудовому спортивному залі та на спортмайданчику. Обладнано 4 кабінети : фізики , математики, історії , рорсійської мови та літератури.

Першими вчителями були: Дроздова Надія Василівна, Пишеніна ГалинаЛаврентіївна, Колюх Надія Тимофіївна, Красова Тамара Григорівна (вчителі початкових класів), Чулакова Галина Антонівна (вчитель фізики), Недавній Василь Савелійович (вчитель математики), Суховій А. П. (вчитель української мови), Сидоряка Марія Петрівна (вчитель російської мови), Бойко К.Т. (вчитель біології), Петренко Надія Олексіївна (вчитель іноземної мови), Федоров Олександр Михайлович (вчитель фізичного виховання), Ткаченко Н.К. (піонервожата).

У 1975 році школу очолив Ткаченко Микола Йосипович. На цей час в школі навчалось 132 учні , було обладнано 6 кабінетів: до вже діючих добавився кабінет хімії та біології та кабінет української мови та літератури. Змістовно проводили уроки Дроздова Надія Василівна, Мороз Тамара Григорівна, Петренко Надія Олексіївна, Пишеніна Галина Лаврентіївна, Будіна Світлана Сергіївна, що сприяло підвищенню рівня навчання учнів: 16 учнів школи закінчили навчальний рік з відзнаками, 11-ти учням присвоєно І юнацький спортивний розряд з баскетболу , а 8-ми учням –ІІ розряд.

/Files/images/Изображение 152.jpg

На фото учительський колектив школи 1976 року зліва направо:

Колюх Надія Тимофіївна (вчитель початкових класів),Пишеніна Галина Лаврентіївна (вчитель початкових класів),Петренко Валерій Михайлович (вчитель трудового навчання), Галітко Ніна Василівна (вчитель біології), Фролов Михайло Антонович (вчитель історії), Мазаєва Лариса Миколаївна (піонервожата), Недавній Василь Савелійович (вчитель математики),

Рябоконь Валентина Михайлівна (директор школи) , Петренко Надія Олексіївна ( вчитель іноземної мови), Красова Тамара Григорівна (вчитель початкових класів), Ненько Валентина Миколаївна (вчитель української мови та літератури), Дроздова Надія Василівна (вчитель початкових класів).

У 1979 році педагогічний колектив очолила Будіна Світлана Сергіївна.

В школі працювало 17 вчителів , до першого класу було зараховано 23 учні. Загалом в школі навчалося 147 учнів , 40 учнів закінчили навчальний рік з Похвальними листами та грамотами. В цей час було обладнано новими меблями 4 кабінети : закуплено таблиці , карти , дидактичні матеріали, придбано меблі та посуд в шкільну їдальню , побудовано будинок для вчителів школи. Високих результатів в районних конкурсах досягли театральний колектив (керівник Федоров Олександр Михайлович), колектив бальних танців «Веселка» (керівник Тацько О.В.), вихованці спортивних секцій (керівник Петренко Валерій Михайлович). За вагомий внесок в справу виховання підростаючого покоління були відзначена Знаком «Відмінник народної освіти УРСР» Будіна Світлана Сергіївна, грамотою Міністерства освіти УРСР Каліванов Борис Тимофійович.

/Files/images/Изображение 147.jpg

З 1982 року по 1991 рік директором Кавунівської восьмирічної школи був Ненько Іван Іванович, це було його друге призначення директором школи. Перше призначення було 1974 року .Тепер Іван Іванович знаходиться на заслуженному відпочинку та допомогає порадами сину Олександру Івановичу, який продовжує батькову справу.

В цей час велика увага приділялась військово-патріотичному вихованню учнів. Було оформлено куточок Бойової слави , краєзнавчий куточок, здійснено екскурсійні поїздки і походи місцями бойової слави в міста-герої Київ , Одесу , Севастополь .

38 учнів закінчили навчальний рік з Похвальними листами та грамотами, Дудкін Валерій з 7 класу був направлений на навчання у Київську фізико - математичну школу, Гришаєва Ірина , учениця 8 класу , посіла І місце в Республіканській олімпіаді з біології , яка проходила в м. Ужгород та нагороджена цінним подарунком (мікроскопом). За вагомий внесок в справу виховання підростаючого покоління була нагороджена Знаком «Відмінник народної освіти УРСР» Федорова Наталя Павлівна. В цей час поповнено матеріально-технічну базу школи , до школи була заасфальтована дорога , подвір’я школи , огороджено територію школи.

/Files/images/Изображение 148.jpg

З 1991 року школу очолив Бугай Сергій Іванович, який в 1975 році закінчив Миколаївський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика», отримав кваліфікацію вчителя математики середньої школи , в Кавунівській школі з 1983 року , прошов шлях від учителя до директора. Праця Сергія Івановича на посаді директора школи відзначена Грамотами Управління освіти та науки Миколаївської облдержадміністрації, відділу освіти Арбузинської райдержадміністрації. В даний час Сергій Іванович знаходиться на заслуженому відпочинку.

В цей час школу було реорганізовано в середню, адже кількість учнів невпинно зростала . Прибудовано ще одне навчальне приміщення . Учні отримали можливість здобувати середню освіту в своїй рідній школі.

Оновився склад педагогічного колективу , за результатами навчально-виховного процесу школа неодноразово посідала призові місця в районному конкурсі «Школа року». Відкрито філію Арбузинської ДЮСШ з волейболу , як наслідок роботи філії дівоча команда неодноразово ставала чемпіонами області в своїй віковій групі та призерами республіканських змагань. В цей час в школі навчалося 153 учні, продовжувалося зміцнення матеріальної бази за рахунок шефської допомоги.

У 1997 році у зв’язку з економічною кризою в державі , відсутністю належного фінансування школу було реорганізовано в неповну середню школу , якій було надано статус Кавунівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Кавунівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів сьогодні

Разом з тим дала про себе знати і демографічна криза : наповнюваність класів зменшилась до 8 учнів. В стінах школи навчається 66 учнів: 28 початкова школа, 38-середня школа. В школі працюють предметні гуртки,спортивні секції,філії ДЮСШ та ДМШ.

/Files/images/Изображение 150.jpg

З 2005 року школу очолює молодий енергійний керівник – фахівець нового покоління - Ненько Олександр Іванович (освіта вища (Миколаївський державний педагогічний інститут ім. В.Г. Белінського, 1985 рік), спеціальність – учитель української мови та літератури, в Кавунівській загальносвітній школі І-ІІ ступенів з вересня 2005 року. Нагороди: Грамоти відділу освіти райдержадміністрації , Грамота управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації , за результатами роботи школи в 2008/2009 навчальному році представленій до відзнаки Почесною грамотою Міністерства та науки України. Це людина , яка керується трьома критеріями : патріотизм, професіоналізм, порядність. За цей час школа придбала комп’ютерну техніку, технологічне обладнання , переобладнано кабінети.До послуг учнів 10 навчальних кабінетів, комп’ютерний клас, бібліотека,спортивний зал.

Педагогічний колектив школи досяг значних успіхів у навчально-виховному процесі. Робота вчителів школи відзначена грамотами управління освіти та науки облдержадміністрації та Міністерства освіти та науки України. Учитель зарубіжної літератури Колодинська Валентина Василівна , учитель початкових класів Куракіна Лариса Вікторівна , учитель біології та хімії Бухта Людмила Михайлівна стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2008»

Школа працює сьогодні над вирішенням науково-методичної проблеми: «Розвиток життєвих компетентностей особистості в навчально виховному процесі».

Наші здобутки в 2008-2009 навчальному році :

- 5 учнів школи стали призерами 2 етапу Всеукраїнських олімпіад;

- 1 учень – переможець районнного етапу Всеукраїнського конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика;

- 4 учні навчаються в заочній школі «Надія – 21 століття»;

- перемоги в районних фестивалях та конкурсах.

Педагогічний колектив школи сьогодні складається з 12 педагогічних працівників , з яких:

-3 мають звання «Старший вчитель»та вищу категорію;

-4-1 категорію;

-1- 2 категорію;

-2-молодий спеціаліст;

-2 мають середню спеціальну освіту;

За підсумками роботи за школа посідає перше місце в районному конкурсі «Школа року» серед шкіл І-ІІ ступенів./Files/images/Изображение 151.jpg

На фото педагогічний колектив 2008/2009 навчального року . Зліва направо: Ненько Олександр Іванович(директор школи), Мицик Микола Григорович (вчитель фізичної культури), Пластамак Олена Сергіївна (вчитель історії та правознавства), Оплачко Оксана Сергіївна (вчитель фізики та математики), Колодинська Валентина Василівна (вчитель української мови та літератури , зарубіжної літератури), Куракіна Лариса Вікторівна (вчитель початкових класів), Рожкова Ганна Іванівна (вчитель початкових класів), Бугай Тетяна Миколаївна (вчитель початкових класів), Антіп’єва Наталя Миколаївна (вчитель початкових класів), Федорова Наталя Павлівна (завуч школи).

Робота педагогічного колективу Кавунівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів спрямована на формування і розвиток творчого потенціалу та можливостей учнів на основі ефективного використання новітніх технологій навчання та виховання. більше уваги приділяється патріотичному вихованню, вивченню минулого свого краю. навчання учнів полягає не лише в накопичення знань, але й в умінні застосовувати їх у житті.

Під керівництвом директора школи Ненька Олександра Івановича відзначається високий рейтинг школи серед шкіл району:

РІК МІСЦЕ

2007 1

2008 1

2009 1

2010 2

2011 1

2012 1

2013 1

Щороку учні є призерами районних предметних олімпіад . У 2010 учениця 9 класу Колодинська Ліна зайняла ІІІ місце в ІІІ ( обласному) турі предметної олімпіади з української мови (вчитель Колодинська В.В.). Аркуша Євген у 2012 році посів ІІІ місце в ІІІ (обласному) турі предметної олімпіади з географії (вчитель Пластамак О.С.), а у 2013 році - ІІІ місце в ІІІ (обласному) турі предметної олімпіадиз історії (вчитель Пластамак О.С.) Традиційно призові місця займають учні на олімпіадах з української мови та літератури (вчителі Ненько О.І., Колодинська В.В.), біології (вчитель Бухта Л.М.), історії (вчитель Пластамак О.С.), географії (вчитель Пластамак О.С.), світової літератури(вчитель Колодинська В.В.) . Учні вчителя початкових класів Куракіної Л.В. Сіваченко Христина і Рондюк Іванна також неодноразово займали призові місця в предметних олімпіадах учнів початкових класів. В 2014 році Рондюк Іванна,учениця6 класу, стала пееможцем мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка ,Сіваченко Христина ,учениця 6 класу, посіла 2 місце в ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з математики.

Талановиті, творчі вчителі беруть участь в районному конкурсі «Вчитель року».

Учні школи люблять і вміють демонструвати свої знання і творчі здібності. Цікавою для учнів є у часть у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, започаткованому у 2000 році. Переможцями цього конкурсу були учні Колодинська Ліна, Катрук Альона, Аркуша Євген .В 2014 році переможцем конкурсу стала учениця 4 класу Фоміна Олександра.

/Files/images/DSCF0096.jpg

Разом з тим адміністрація школи піклується і про збереження та поповнення матеріально-технічної бази школи : обладнано кабінет інформаційних технологій, внутрішній санвузол, проводиться робота по заміні вікон на нові склопакети. Впродовж 2013-2015 років замінено вікна в 4 класних кімнатах та спортивному залі.В наступні 2016-2017 роки було замінено вікна у всіх класних кімнатах.

У зв'язку з реформами в освіті в районі рішенням сесії Арбузинської районної ради в березні 2017 року було створено опорний заклад на базі Арбузинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 ім. Т.Г.Шевченка. 26 жовтня 2017 року школа припинила своє існування як юридична особа і стала Кавунівською філією Арбузинської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка.

/Files/images/Изображение 063.jpg

Маленький острівець дитинства на карті рідного села – це наша школа, яка ошатною, по-родинному затишною зустрічає усіх, хто в ній навчається і навчає, для кого дорога від шкільного порогу стала дорогою мрій з дитинства у життя.

Директори Кавунівської ЗОШ І-ІІ ступенів

Арбузинської районної ради

Миколаївської області

з 1971 року по 2009 рік

1. Лихіцький Іван Михайлович з 1971 року по 1973 рік.

2. Ткаченко Микола Костянтинович з 1973 року по 1974 рік.

3. Перков Микола Данилович з 03 січня 1974 року по 12 листопада 1974 року.

4. Ненько Іван Іванович з 1974 року по 1975 рік.

5. Сидоряка Марія Петрівна з 1975 по 1976 рік.

6. Рябоконь Валентина Михайлівна з 1976 року по 1978 рік.

7. Будіна Світлана Сергіївна з 1978 року по 1982 рік.

8. Ненько Іван Іванович з 1982 по 1991 рік.

9. Бугай Сергій Іванович з 1991 по 2005 рік.

10.Ненько Олександр Іванович з 2005 року.

Кiлькiсть переглядiв: 1350

Коментарi

  • GenaroMig

    2018-04-02 02:55:01

    http://bit.ly/2t9Dwo3 InFit Drive - предтренировочный массажный крем, содержащий активные растительные компоненты, для повышения эффективности занятий спортом и фитнесом. Биокомпоненты крема InFit Drive способствуют подготовке организма к физическим нагрузкам, защищают мышцы от растяжения и микротравм, помогают улучшить силовые показатели, выносливость, создают условия для наращивания мышечной массы за счет усиления кровоснабжения мышечных волокон. Препятствует возникновению растяжек. InFit Up -...

  • EddieneR

    2018-04-01 01:42:40

    http://bit.ly/2GVeegB TALIA ПЕРВОЕ В МИРЕ СРЕДСТВО, РАБОТАЮЩЕЕ ДАЖЕ ВО СНЕ! Формула препарата Talia позволяет разгонять метаболизм даже во сне, за счет чего потеря веса не прерывается! Ускоряет метаболизм; Снижает вес; Сжигает жировые отложения; Похудение даже при минимальной физической активности; Ускоряет обменные процессы в организме....

  • DanielMurce

    2018-03-31 02:18:47

    Dear Administrator and visitors of kavuny-school.edukit.mk.ua, Do you want to become a millionaire in 1 month? It is real with cryptocurrency market! Find out how to get 10%-15% daily profit! CLICK HERE or copy and paste this link http://bit.ly/2utDOXt I have earned $9543 last month with this project and glad to share this method with you because I can get refferal comission! You also can invite your friends and get extra 5% profit!...

  • DonaldIndum

    2018-03-24 09:13:17

    Эффективное продвижение в интернете. скачать базы на allsubmitter http://bit.ly/2yvpbEy - хрумер купить базы продвижения рекламы в интернете...

  • Latonyacrine

    2018-03-21 15:41:11

    Дане повідомлення розміщено тут за допомогою XRumer + XEvil 4.0 XEvil 4.0 - революційне додаток, здатне обходити практично будь-яку антибот-захист. Розпізнавання капчи Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com і понад 8400 тисяч інших типів! Ви читаєте це - значить, це працює! ;) Подробиці на офіційному сайті XEvil.Net, є безкоштовна демо-версія....

  • LukTova

    2018-03-04 13:27:56

    Priligy Tabletas 30 Mg Propecia Veneno Sin [url=http://cheapciali.com]online pharmacy[/url] Generico Levitra Acquisto Giudizio Propecia Legally isotretinoin from canada cod accepted pharmacy...

  • LukTova

    2018-02-22 08:34:26

    Viagra Vidal [url=http://cial10mg.com]cialis[/url] Buy Lasix Uk Pharmacycanada Need Direct Amoxicilina Canada Cheapeast Cash On Delivery...

  • LukTova

    2018-02-20 02:57:20

    Levaquin Purchasing Price With Next Day Delivery Can Amoxicillin Cause Drug Induced Rhinitis Pacific Care Canada [url=http://buyciali.com]cheap cialis[/url] Methylprednisolone Vendita Viagra In Francia Generic Propecia 1 Ml...

  • LukTova

    2018-02-19 05:40:36

    Low Cost Cialis Online [url=http://cialiorder.com]online pharmacy[/url] Metronidazole Amoxicillin Tooth Ache Keflex Side Effects Renal...

  • LukTova

    2018-02-15 02:43:37

    Propecia Side Effects Long Term All Prescription [url=http://cial20mg.com]cialis[/url] Vente Sildenafil 200 Mg Cost Of Cialis At Walmart...